Autor Wątek: Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach  (Przeczytany 1378 razy)

fwie_fundacja

  • Gość
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach
« dnia: Sierpień 19, 2010, 12:00 »
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach  dla dzieci i młodzieży: "Sowi las" i "Sówka, mądra główka".
Konkursy organizowane są przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych w ramach projektu "Sowy Polski".
Konkursy rozpoczęły się 1 sierpnia 2009 roku i będą trwać do końca listopada 2010.


"Sowi las" to konkurs na różnego rodzaju akcje edukacyjne (np. w postaci zabawy karnawałowej lub tanecznej, na której będą użyte przebrania i wystrój sali w stylu "Sowi las", warsztaty, spotkania z przyrodnikiem, wystawy plastyczne, teatrzyki) przeprowadzone w danej placówce (przedszkole, szkoła podstawowa) na temat sów. Sprawozdanie z jej wykonania można przesłać np. w formie fotoreportażu, prezentacji multimedialnej, filmu. Dodatkowe punkty otrzymają placówki, które rozgłoszą medialnie całą akcję poprzez np: artykuły i notatki prasowe w prasie, lokalnych mediach, stronach internetowych. Placówki, które zgłoszą chęć uczestnictwa w konkursie na adres: edukacja@fwie.eco.pl otrzymają wsparcie od fundacji w postaci wysłanych materiałów edukacyjnych. W zgłoszeniu proszę podać: imię i nazwisko opiekuna grupy, dokładny adres placówki, adres mailowy (opiekuna i placówki) oraz telefon kontaktowy.

W akcji edukacyjnej musi uczestniczyć grupa dzieci i ich opiekunów (np.grupa/y przedszkolne, klasa/y, kółko ekologiczne, grupa dzieci zainteresowanych tematem). Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie sprawozdania z akcji w wyznaczonym terminie. W konkursie przewidziano nagrodzenie 10 placówek oraz indywidualnie dzieci w nich uczestniczących. Zwycięskie prace zostaną umieszczone na stronie internetowej projektu.

Konkurs "Sówka, mądra główka" to konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum na najlepsze opowiadanie, bajkę, komiks, tomik wierszyków o sowach itp. Kryterium oceny nadesłanych prac wykonanych indywidualnie będzie pomysłowość, oryginalność oraz wkład w przygotowanie. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie prac w wyznaczonym terminie. Organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania zwycięskich prac. Przewidziano nagrodzenie 10 osób w postaci: sprzętu turystycznego.
Nagrody zostaną przesłane pocztą do nagrodzonych uczestników.

Zgłoszenia do konkursów drogą mailową na adres edukacja@fwie.eco.pl
bądź też telefonicznie dzwoniąc na numer fundacji, (uwzględnianie będą również faxy):
tel.: (012) 631 57 30 begin_of_the_skype_highlighting              (012) 631 57 30      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              (012) 631 57 30      end_of_the_skype_highlighting,(12)631 57 31,(12)631 57 32 (od 9.00 do 15.00)
fax. (012)631 57 30,(wew. 103).


Regulamin i opis konkursu na stronie internetowej: http://www.sowy.eco.pl/www/projekt.php?projekty_id=2
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00 wysłana przez Guest »