Autor Wątek: (Nie)łatwe początki...  (Przeczytany 3785 razy)

studentki88

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
(Nie)łatwe początki...
« dnia: Październik 30, 2012, 10:31 »
Witamy,
Jesteśmy studentkami 5 roku pedagogiki. Mamy do Was ogromną prośbę abyście udzielili krótkiej odpowiedzi na nasze pytania związane z początkiem pracy młodego nauczyciela.  Wypowiedzi te są nam potrzebne do przygotowania prezentacji na zajęcia;)

Chciałybyśmy się dowiedzieć jak wyglądał Wasz pierwszy dzień w szkole?  Czy było to przeżycie bardzo stresujące? Jak sobie poradziliście ze stresem? Czego obawialiście się najbardziej przed pierwszymi lekcjami? Czy macie może jakieś rady, jak przygotować się do tego pierwszego dnia? I jak z biegiem czasu oceniacie Wasz początek pracy dydaktyczno – wychowawczej? Czy był to Wasz sukces, czy przeciwnie – porażka o której chcecie zapomnieć?

nauczycielka

• Administrator
  • Nowy u
  • Reputacja 1
Odp: (Nie)łatwe początki...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2013, 22:49 »
Wow, kiedy to było. W zasadzie to na praktykach dużo się nauczyłam. A jak poszłam pierwszy raz do pracy to miałam problem z dziennikiem bo od razu dostałam wychowawstwo. Powodzenia!

jajunior.pl

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: Twórca programu do zarządzania przedszkolem oraz dla rodzicó
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2013, 15:22 »
Podczas pierwszego dnia zapoznawczego powinien mówić nauczyciel i rzecz jasna uczniowie. Nauczyciel powinien przedstawić zasady i cele pracy w sposób zrozumiały dla uczniów. Natomiast, żeby przełamać lody, uczniowie powinni się przedstawić i powiedzieć coś o swoim hobby, jakie przedmioty lubią, a jakie nie itp.

karolina.w

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: nauczyciel angielskiego
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2014, 22:50 »
Zdecydowanie ustal w pierwszy dzień zasady współpracy z dyrektorem jeżeli nie zostało to jeszcze zrobione.

Zapraszam na http://www.amitall.net.pl

kolcia

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: Nauczyciel angielskiego
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2014, 20:02 »
Potwornie się denerwowałam, tym bardziej że to było gimnazjum.... Ale na szczęście dyrekcja i inni nauczyciele pomogli, poradzili..

Grabut

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: dziennikarz
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2014, 00:49 »
Pierwszy dzień w szkole wspominam doskonale. Byłam początkującą, tak jak Wy, nauczycielką i zastanawiałam się jak zostanę odebrana nie tylko przez moich uczniów, ale też resztę grona pedagogicznego. Byłam zestresowana, ale nie chciałam tego po sobie okazywać. Postanowiłam jednak nie poddawać się i dziarskim krokiem weszłam w nowy etap mojego życia. Młodzież początkowo była zdystansowana ilością materiału, jaki dla nich przygotowałam, ale szybko przekonałam ich, że to tylko pomoce naukowe:D