Autor Wątek: Informatyka w htmlu dla nauczycieli  (Przeczytany 2304 razy)

Anonymous

• Gość
Informatyka w htmlu dla nauczycieli
« dnia: Marzec 09, 2010, 11:09 »
Przerabiam z dzieciakami program z informatyki. Zajecia z robienia stron internetowych który nauczyciele mają przekazać uczniom to jakaś masakra. Mówie tu o podstawach takich jak kolorowanie linków, tabele marginesy itp.
Jak sobie radzicie z tym?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00 wysłana przez Guest »

Anonymous

• Gość
Re: Informatyka w htmlu dla nauczycieli
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2010, 10:10 »
Odwróć kota ogonem. Nie "przerabiaj" html-a a "przerób" robienie własnej strony internetowej. Pokaż za pomoca projektora multimedialnego jak się planuje stronę (skan szkicu budowy strony) i dalej wg schematu:
- chcemy umiescić tytuł - robi się to tak,
- chcemy umiescić obrazek - robi sie to tak itd.
Czyli otrzeba poznania określonych tagów musi wynikać z potrzeby umieszczenia czegoś na stronie.
Nie wchodziłbym za głęboko w HTML, pokazałbym podstawy a potem wykorzystałbym któryś z darmowych serwisó tworzenia własnych stron.

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2010, 22:13 »
Cytat: "Slawek"
Odwróć kota ogonem. Nie "przerabiaj" html-a a "przerób" robienie własnej strony internetowej. Pokaż za pomoca projektora multimedialnego jak się planuje stronę (skan szkicu budowy strony) i dalej wg schematu:
- chcemy umiescić tytuł - robi się to tak,
- chcemy umiescić obrazek - robi sie to tak itd.
Czyli otrzeba poznania określonych tagów musi wynikać z potrzeby umieszczenia czegoś na stronie.
Nie wchodziłbym za głęboko w HTML, pokazałbym podstawy a potem wykorzystałbym któryś z darmowych serwisó tworzenia własnych stron.

No tak właśnie przeprowadziłem. Coś w tym stylu. Użyłem projektora i pokazałem jak się robi. Ale tabele to już było coś trudnego, zrozumieli ale jestem pewien ze na następnych zajęciach nie będą wiedzieli o co chodzi.

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2010, 20:56 »
Bo tabele nie sa bytem samoistnym, są narzędziem do osiągnięcia określonego celu np. równego rozmieszczenia obrazków, tekstów i czego tam jeszcze na stronie. Znajdż jakąś typową stronę (np. tą) skopiuj wszystkie jej elementy do Schowka i wklej do edytora np. Worda. Okaże się, że wszystko jest w tabelkach (są one niewidoczne ale wystarczy zaznaczyć i zmieniić sposób obramowania (kolor, grubość linii by zobaczyć tabele).
Wtedy dzieciaki zobaczą, że tabele nie służą do znęcania się nad biednymi dziećmi tylko do ułatwiania im pracy.
Pozdrawiam
SZ