Autor Wątek: Warsztaty o międzykulturowości - wielkopolskie i lubuskie  (Przeczytany 2112 razy)

makeastep

  • Gość
Nowe oblicze  międzykulturowości

10.11.2011

AIESEC Poznań  z radością ogłasza rozpoczęcie projektu MAKE A STEP.
Jego celem jest budowanie wrażliwości kulturowej i tolerancji dla innych narodowości poprzez warsztaty prowadzone przez zagranicznych praktykantów. Projekt skierowany jest do gimnazjalistów i licealistów uczęszczających do szkół  w mniejszych ośrodkach miejskich na terenie województw wielkopolskiego i lubuskiego.

W każdej ze szkół uczestniczących w programie praktykanci spędzą tydzień.  W tym czasie  pokażą uczniom, jak ważna jest tolerancja religijna i tolerancja wobec różnych grup etnicznych. Przez wspólną interakcję uczniowie poznają tradycję i kulturę innych krajów, a także dostrzegą różnice kulturowe. Czas ten będzie dla nich okazją do obcowania z językiem angielskim, nie poprzez bierny odbiór języka obcego, ale poprzez wykorzystanie go w rozmowie.

W mniejszych miastach, w przeciwieństwie do dużych ośrodków miejskich, naturalnie nie zachodzi wymiana kulturowa, lub zachodzi – ale w dużo mniejszym stopniu. Młodzi ludzie, którzy mieszkają w takich miejscach, często nie mają szansy na kontakt z innymi kulturami.
Naprzeciw temu zjawisku wychodzi AIESEC Poznań, uruchamiając projekt Make a Step

Korzyści  z udziału w projekcie odnoszą nie tylko uczniowie, ale także szkoły, które decydując się na udział w nim, ukazują pozytywny stosunek wobec międzynarodowości oraz szerzenia tolerancji.

Nauczyciele oraz szkoły zainteresowane uczestnictwem w projekcie zapraszamy do zgłoszeń pod adresem:
makeastep2012@gmail.com
Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

AIESEC to międzynarodowa platforma  dla młodych ludzi, którzy chcą odkrywać i rozwijać swój potencjał, wpływając przy tym  pozytywnie na społeczeństwo. To stowarzyszenie o charakterze edukacyjnym, niedochodowym i prowadzącym na międzynarodową skalę Program Praktyk Międzynarodowych. AIESEC działa w ponad 100 krajach i posiada status organizacji pożytku publicznego.


Make a Step, AIESEC Poznań
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00 wysłana przez Guest »

makeastep

  • Gość
Re: Warsztaty o międzykulturowości - wielkopolskie i lubuski
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2011, 00:54 »
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
http://http://www.aiesec-poznan.pl/makeastep/
oraz strony na Facebooku:
http://http://www.facebook.com/pages/Make-a-Step/310070622356402
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00 wysłana przez Guest »