Autor Wątek: Zachowanie dzieci w klasie  (Przeczytany 10656 razy)

EKU

• Gość
Re: Zachowanie dzieci w klasie
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2010, 15:03 »
Cytat: "Gość"
Nie. Jeżeli widzisz, że ktoś jest źle wychowany i nie zna netykiety, pisząc nie na temat, bo koniecznie musi mi coś sprzedać, na dodatek głupio brnie, to trzeba mu to otwarcie powiedzieć, bo może zmądrzeje i nie stanie się internetowym trollem.

Proszę się nie zajmować moim wychowaniem i nie obrażać mnie, ponieważ ja nikogo tu nie obraziłam i również sobie tego nie życzę. Nie chciałam niczego sprzedać, a poinformować, a to jednak różnica. Chyba jednak głupio nie brnę (jak napisał użytkownik wyżej), z tego względu, że wiem, że dzieci i młodzież lubią nagrody. Chodziłam do szkoły i wiem, że nawet głupia pieczątka z uśmieszkiem sprawiała, że dziecko siedziało grzecznie tylko po to żeby ją dostać, więc chyba wycieczka w atrakcyjne miejsce podziała tym bardziej. Widzę, że wprowadzenie jakiejkolwiek innowacji to duży problem. Mam tylko jeszcze jedno do powiedzenia, jeżeli tak samo traktujecie swoich uczniów i skreślacie wszystko z góry, to nie dziwcie się, że wchodzą Wam na głowę i nie chcą Was słuchać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00 wysłana przez Guest »

aster

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2010, 21:06 »
Rany, ty nic nie rozumiesz dalej? ;)

A sama piszesz:
Cytat: "EKU"
Być może przekazana informacja o projekcie przykułaby uwagę klasowych "rozbójników" na tyle, by choć na chwilę zainteresowali się czymś innym niż nieuważaniem na lekcji. Wizja nagrody zawsze działa motywująco na młodego człowieka, być może motywująco podziałałaby i na jego zachowanie ;)
Jeśli sposobem na właściwe zachowanie uczniów w klasie ma być chwilowe zajęcie im czymś arcyciekawym, niezwiązanym z lekcją, to ja proponuję m.in.:
- dać im komputery i pozwolić wejść na naszą-klasę - będą zadowoleni ;)
- przynieść im jakieś czytadła-brukowce, może nawet playboya - też ich się czymś zajmie ;)
- przynieść im karty do gry - niech sobie pograją w ciszy ;)
- opowiadać im dowcipy - z pewnością będą uważać ;)
- zatańczyć przed nimi, stanąć na głowie, zrobić fikołka... ;)

I to ma być skuteczny sposób na dyscyplinę??? I to ma być ta "innowacja"? Weźże zacznij myśleć, EKU, zamiast się obrażać. ;)

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 22, 2010, 07:40 »
EKU, spamowanie jest objawem złego wychowania i tyle. Możesz się oburzać, ale w końcu będziesz się musiała - mam nadzieję - do tej normy dostosować.
Masz swój wątek informacyjny w innym dziale i na tym poprzestańmy.

PS. Te same zastrzeżenia odnośnie spamowania odnoszą się do wisi73, która tu ni z gruszki, ni z pietruszki wyskoczyła ze swoimi Charakterami. Jej post też jest spamem i też powinien zostać usunięty.

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 22, 2010, 07:43 »
Wizja nagrody zawsze działa motywująco na młodego człowieka
A to jest oczywisty pedagogiczny mit.

EKU

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 22, 2010, 08:53 »
Akurat ten projekt idealnie nadaje się do tego, by połączyć pracę nad nim z zajęciami. Widzę, że nawet nikt z Was się z nim nie zapoznał, a nie wiadomo jak chcecie mnie umoralniać. Jeżeli uda się Wam przykuć uwagę właśnie "na chwilę" (jak podkreśliła osoba jakieś dwa posty wcześniej), to później już prosta droga do tego, aby Was słuchali. Widocznie wcale tego nie chcecie.

EKU

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 22, 2010, 08:56 »
Cytat: "Gość"
Wizja nagrody zawsze działa motywująco na młodego człowieka
A to jest oczywisty pedagogiczny mit.

No pewnie najlepiej krzyczeć i wstawiać jedynki do dziennika, aaa i jeszcze wzywać rodziców - to na pewno ich nie zmotywuje, wręcz przeciwnie będą się jeszcze bardziej buntować.

aster

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 22, 2010, 09:05 »
Jeżeli uda się Wam przykuć uwagę właśnie "na chwilę" (jak podkreśliła osoba jakieś dwa posty wcześniej), to później już prosta droga do tego, aby Was słuchali. Widocznie wcale tego nie chcecie.
Ale ty, widać, nie masz zupełnie pojęcia o pracy w szkole.

aster

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 22, 2010, 09:08 »
No pewnie najlepiej krzyczeć i wstawiać jedynki do dziennika, aaa i jeszcze wzywać rodziców - to na pewno ich nie zmotywuje, wręcz przeciwnie będą się jeszcze bardziej buntować.
Jakbyś dała szansę na rozwój temu tematowi, to może padłyby tu mądrzejsze i skuteczniejsze propozycje.

Spam zdecydowanie temu nie służy.

EKU

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 22, 2010, 15:25 »
Cytat: "aster"
Jeżeli uda się Wam przykuć uwagę właśnie "na chwilę" (jak podkreśliła osoba jakieś dwa posty wcześniej), to później już prosta droga do tego, aby Was słuchali. Widocznie wcale tego nie chcecie.
Ale ty, widać, nie masz zupełnie pojęcia o pracy w szkole.

Jakbym nie miała pojęcia to bym się nie wypowiadała. To raczej Wy zachowujecie się jakbyście nie mieli pojęcia o pracy w szkole. Poza tym zauważyłam, że ciężko Was przekonać do czegokolwiek. Nasuwa mi się tylko jedno stwierdzenie, że nie zależy Wam na dobrze uczniów tylko Waszym. Dziwicie się późnej, że uczniowie Was nie szanują. Nie dajecie im szansy na rozwój. Widzicie tylko swój przedmiot i nic więcej.

EKU

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 22, 2010, 15:37 »
Cytat: "aster"
Jakbyś dała szansę na rozwój temu tematowi, to może padłyby tu mądrzejsze i skuteczniejsze propozycje.

Spam zdecydowanie temu nie służy.
Z tego co zauważyłam to raczej by nie padły, przecież ja nie blokuje Waszych szans na rozwój tematu, sami sobie blokujecie. Wy chcecie, żeby uczniowie się Was bali, a na tym szacunku nie zbudujecie. Bardzo mi przykro, ale niestety taka jest prawda.

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 22, 2010, 19:26 »
O kurde nie spodziewałem się tylu odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie ;)

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 22, 2010, 22:14 »
Poza tym zauważyłam, że ciężko Was przekonać do czegokolwiek.
Nie, ciężko nas przekonać do spamu. ;-)

aster

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 23, 2010, 08:29 »
Tak niereformowalnych spamerów to jednak rzadko się spotyka.

Mam wrażenie, że to za przyzwoleniem administracji.

Ja w takiej sytuacji spadam do czasu uporządkowania sytuacji. ;)

Klasyk

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 05, 2012, 10:59 »
Dużo by można pisać. ważne jest, aby poznać nową klasę, nowych ludzi. Gdy już wiemy czego się można spodziewać łatwiej jest pracować. Ale do tego trzeba czasu.

Na początek też warto więcej wymagać i pod żadnym pozorem nie próbować się spoufalać. Nie można też przesadzić z wymaganiami, trzeba znaleźć tu złoty środek. Wiem, że to ogólniki, ale ogólniki można powiedzieć niezbędne, żeby zacząć jakąkolwiek skuteczną pracę wychowawczą.

zawadzik11

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: Mechanik samochodow
Odp: Zachowanie dzieci w klasie
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 07, 2015, 13:29 »
Wystarczy tylko zachowywac sie odpowiednio w stosunku do nich, uprzedzic ze bedziesz jak lustro :) Oni mili i grzeczni to bedzie fajnie na lekcji a jesli nie to bedzie pieklo :D