Autor Wątek: Urlop macierzyński a ferie  (Przeczytany 2079 razy)

Anonymous

  • Gość
Urlop macierzyński a ferie
« dnia: Styczeń 29, 2010, 00:24 »
Interesuje mnie czy 3 miesięczny urlop macierzyński, który rozpocznę w czerwcu kończy mi się w sierpniu i we wrześniu powinnam pójść do pracy?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00 wysłana przez Guest »

Anonymous

  • Gość
Re: Urlop macierzyński a ferie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2010, 00:26 »
Art. 66 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 1997 r. Nr 56, poz. 357 z późn. zm.) stanowi, iż w razie niewykorzystania urlopu wypoczynkowego w całości lub części w okresie ferii szkolnych z powodu niezdolności do pracy wywołanej chorobą lub odosobnieniem w związku z chorobą zakaźną, urlopu macierzyńskiego, odbywania ćwiczeń wojskowych albo krótkotrwałego przeszkolenia wojskowego - nauczycielowi przysługuje urlop w ciągu roku szkolnego, w wymiarze uzupełniającym do 8 tygodni.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00 wysłana przez Guest »

Anonymous

  • Gość
Re: Urlop macierzyński a ferie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2010, 00:27 »
Dziękuje
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00 wysłana przez Guest »