Autor Wątek: Mobbing nauczyciela wobec ucznia?  (Przeczytany 2928 razy)

teacher

• Gość
Mobbing nauczyciela wobec ucznia?
« dnia: Październik 10, 2010, 12:40 »
Witam, mam ogormną prośbę chciałabym usłyszec wasze opinie na temat zaistnialej niedawno sytuacji.
Uczen gimnazjum, zrobil w domu polowe cwiczen i podrecznika, po czym na lekcjach nie ma co robic bo za kazdym razem mowi ze 'on ma juz to zrobione'. Ostatecznie jak juz sie zdenerwowalam za któryms razem, bo zadne prosby i uwagi odnosnie niewypelniania cwiczen nie pomogly, zdalam mu kilkanascie stron pracy domowej do zrobienia na drugi dzien. Nie byly to strony z cwiczen, tylko osobne moje ksera. Nastepnego dnia, ocenilam ta prace za ktora uczen otrzymal ocene celujaca, jako prace ponadprogramowa. Niestety, zostalam przez jego matke oskazrzona o mobbing wobec jej syna. Pismo zostalo skierowane do mie, do wychowawcy, dyrekcji i rady rodz. Na dodatek pismo mi osobiscie wreczyl uczen, bez koperty, wiec z pewnoscia je czytal i mam podstawy twierdzic, ze jego koledzy z klasy rowniez to widzieli (po zachowaniu na lekcji i pytaniach odnosnie mojego nastroju mozna to bylo rozpoznac).
W zwiazku z tym mam pytanie, co o tym sadzicie- chodzi mi o kwestie mobbingu, i co mi moze grozic ze strony rady rodz.?
Z gory dziekuje za opienie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00 wysłana przez Guest »

Bernadeta_eu

• Gość
Re: Mobbing nauczyciela wobec ucznia?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2011, 10:49 »
Przede wszystkim należałoby udać się z tym pismem do dyrektora i wyjaśnić całą zaistniałą sytuację. Jeżeli jeszcze tam nie byłaś,to zrób to jak najszybciej. Kilkanaście stron pracy domowej na drugi dzień,to faktycznie lekka przesada,czy rozmawiałaś o całej sytuacji z rodzicami i uczniem?

Pozdrawiam http://www.Bernadeta.eu
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00 wysłana przez Guest »

klara68

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: nauczyciel angielskiego
Odp: Mobbing nauczyciela wobec ucznia?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2015, 02:43 »
Rozmowa z dyrektorem i pedagogiem koniecznie musi się odbyć...