Autor Wątek: warsztaty w Archiwum Narodowym w Krakowie 15-16 czerwca  (Przeczytany 624 razy)

Dawne pismo

  • Nowy u
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja 0
  • Zawód: archiwista
warsztaty w Archiwum Narodowym w Krakowie 15-16 czerwca
« dnia: Czerwiec 04, 2018, 10:19 »
Archiwum Narodowe w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w niecodziennym wydarzeniu edukacyjnym „Halo, tu archiwum!”.

„Halo, tu Archiwum!” to cykl spotkań edukacyjnych, organizowanych przez Archiwum Narodowe w Krakowie z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów.

W trakcie specjalnie przygotowanych warsztatów i prelekcji, skierowanych do różnych grup wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy), uczestnicy będą mieli możliwość poznania tajni­ków pracy archiwalnej i nie tylko.

I tak:

„Mały archiwista – moja pierwsza wizyta w archiwum” to zajęcia skierowane do najmłod­szych dzieci w wieku 5-7 lat, opowiemy na nich co to jest archiwum i czym zajmują się archiwiści. Dzieci będą miały również okazję zajrzeć w miejsca na ogół dostępne tylko dla pracowników archi­wum.

„Drzewo – sadzimy czy tworzymy?” oraz „Czas na nowe hobby – genealogia dla początku­jących” to oferta skierowana do wszystkich, od dzieci po dorosłych, którzy chcieliby się dowiedzieć czym jest ge­nealogia i rodzinne korzenie oraz gdzie i w jaki sposób szukać informacji o swojej rodzinie.

„Kura pazurem czy pisarz piórem?” to warsztaty odczytywania dawnego pisma. W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się, jakich materiałów piśmienniczych używano w przeszłości, kto potrafił pisać i czytać, i czy była to powszechna umiejętność. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować własnych sił w kaligrafii gęsim piórem oraz dowiedzieć się, skąd wzięło się powiedzenie „przeczytać książkę od deski do deski”.

Na spotkania „Poza obrazem – budowa archiwalnych materiałów fotograficznych” zapra­szamy wszystkich miłośników fotografii, zainteresowanych historią technik fotogra­ficznych.

Natomiast w trakcie wykładu „Numeracja domów w Krakowie czyli jak rozwiązać zagadkę” przybliżona zostanie słuchaczom zawiła tematyka zmieniających się przez wieki systemów numeracji krakowskich kamienic i omówione praktyczne sposoby radzenia sobie z rozszy­frowaniem źródłowych zapisów w tym zakresie.

Specjalnie dla uczestników wydarzenia uruchomimy również „Genealogiczne S.O.S” – punkt konsultacyjny dla wszystkich pragnących zasięgnąć indywidualnej porady na temat poszuki­wa­nia własnych korzeni.

Zajęcia będą odbywały się w dn. 15–16 czerwca 2018 r. w siedzibie Archi­wum Narodowego w Krakowie (30–960 Kraków, ul. Sienna 16).

Dla uczestników zostaną przy­gotowane materiały warsztatowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Dla niektórych spotkań, ze względów lokalowych ilość miejsc jest ograniczona (do 20 osób). Zgłoszenia przyjmowane są w Archiwum Narodowym w Krakowie, tel. 12 421 42 19, 12 422 40 94 w. 13, e-mail: dawnepismo@ank.gov.pl

Warsztaty odbędą się również w Nowym Sączu, Bochni i Spytkowicach.

Szczegóły na stronie www.ank.gov.pl i profilu fb https://www.facebook.com/ArchiwumNarodoweKrakow

Serdecznie zapraszamy!

Aliveindo

  • Nowy u
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja 0
Odp: warsztaty w Archiwum Narodowym w Krakowie 15-16 czerwca
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2019, 05:38 »
Является ли знание, которое должно быть достойно этой истории Как и прежде, вы узнаете эту хорошую историю