Autor Wątek: Konferencja edukacyjna EDU TRENDY 2018 - woj. śląskie Zabrze  (Przeczytany 1289 razy)

IlonaKatowice

  • Nowy u
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja 0
  • Zawód: pedagog
Szanowni Państwo,
 
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu serdecznie zaprasza nauczycieli, wychowawców, pedagogów jak i dyrekcję szkół i przedszkoli z rejonu województwa śląskiego do udziału w wyjątkowym wydarzeniu jakim będzie Konferencja Edukacyjna EDU-TRENDY 2018, pt. Przeżyjmy to razem. Konferencja Edukacyjna EDU-TRENDY 2018 zostanie zorganizowana po raz drugi, w formie jednodniowego spotkania (8 czerwiec 2018 - piątek). Organizatorem Konferencji jest Muzeum Górnictwa Węglowego, którego częścią jest Sztolnia Królowa Luiza a współorganizatorem jest OŚWIATA i BIZNES sp. z o.o. z Katowic. Udział w konferencji jest bezpłatny.
 
Konferencja została objęta honorowym patronatem:
Małgorzaty Mańki-Szulik Prezydenta Miasta Zabrze
Małgorzaty Ochęduszko-Ludwik Członka Zarządu Województwa Śląskiego
 
Opis konferencji:
Tegorocznym tematem przewodnim konferencji będzie pedagogika przeżyć. Muzeum w czasie konferencji, i w nawiązaniu do jej tematu przewodniego, zorganizuje nie tylko wykłady i prelekcje specjalistów, ale również zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną, realizującą podstawy programowe nauczania w oparciu o założenia pedagogiki przeżyć.
Połączenie interesujących treści merytorycznych z zajęciami pokazowymi, czyni z konferencji EDU-TRENDY 2018 wartościowe spotkanie branżowe, pozytywnie wpływające na jakość i efektywność nauczania.
 
Celem nadrzędnym Konferencji jest upowszechnienie oferty edukacyjnej Sztolni Królowa Luiza wśród przedszkoli i szkół przede wszystkim publicznych, ale nie tylko, wykorzystując ją jako integralną część podstawy programowej szkół lub jako zajęcia fakultatywne. Łącząc tradycję z nowoczesnością oraz obecnymi tendencjami i innowacyjnymi metodami kształcenia, ten projekt edukacyjny nawiązuje do korzeni różnorodnych dziedzin nauki, a jednocześnie jest zgodny z nową podstawą programową. Proponowany program Konferencji, a finalnie zajęć edukacyjnych, oscyluje wokół zagadnień historii regionu, geografii, chemii, przyrody, biologii i edukacji dla bezpieczeństwa. Stwarza warunki do pracy indywidualnej i zespołowej, twórczej zabawy, dyskusji w formie zorganizowanych, ciekawych lekcji poza szkołą. Warsztaty podejmują tematy obecne w podstawach programowych, rozwijają je i wzbogacają o nowe treści. Dzięki temu dzieci i młodzież mają szansę na pełny i bezpośredni kontakt z elementami programu szkolnego, a nauczyciele możliwość realizacji pojedynczych lekcji swojego przedmiotu, z wykorzystaniem atrakcyjnych form, wzbogacających te lekcje lub w pełni je zastępujące.
 
Program konferencji EDU-TRENDY 2018 - 8 czerwca 2018 r. Sztolnia Królowa Luiza, Zabrze
  8:30    9:00   Rejestracja uczestników w Hali Widowiskowo Sportowej Pogoń (Zabrze, ul. Wolności 406)
  9:00    9:40   Przemowy: dyrektor, przedstawiciele instytucji, które objęły patronatem
  9:40 10:10   Wystąpienie prof.zw. dr hab. Wojciecha Dyducha, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
10:10 10:30   Wystąpienie mgr inż. Ewy Głuszek, Muzeum Geologii Złóż, Politechnika Śląska
10:30 11.15   Wystąpienie pani Hanny Micińskiej doradcy metodycznego, Przeżyjmy to razem
11:15 11:45   Przerwa kawowa
12:00 14:30   Przejście/Przejazd do kompleksu Sztolni Królowa Luiza, Zajęcia edukacyjne/ warsztatowe w Sztolni Królowa Luiza, Parku 12C
14:30 15:00   Lunch
 
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia drogą elektroniczną na adres i.jaksa@oswiata.slask.pl  lub edukacja@muzeumgornictwa.pl w terminie do dnia 25.05.2018r.
 
Kontakt: Ilona Jaksa tel. 32 258 71 72 wew. 37