Autor Wątek: Akademie Przyjaciół Pszczół  (Przeczytany 1356 razy)

pomagamy.pszczołom

  • Nowy u
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja 0
  • Zawód: Pracownik biurowy
Akademie Przyjaciół Pszczół
« dnia: Październik 21, 2016, 15:12 »
Szanowni Państwo,
już po raz czwarty mamy zaszczyt zaprosić szkoły z całej Polski do udziału w programie edukacyjnym „Akademie Przyjaciół Pszczół” organizowanym w ramach akcji „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.
W tegorocznej odsłonie, zatytułowanej „Akademie Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie”, organizatorzy przygotowali dla uczniów klas IV-VI nowoczesną platformę internetową, pełną edukacyjnych zadań i scenariuszy lekcyjnych stworzonych przez specjalistów w dziedzinie owadów pszczołowatych. Na najlepsze zespoły czekają atrakcyjne nagrody – zestawy gadżetów edukacyjnych oraz wyposażenie szkolnej pracowni przyrodniczej o wartości 5000 złotych! Dodatkowo, wszyscy nauczyciele, którzy aktywnie włączą się do naszej inicjatywy, otrzymają oficjalny certyfikat potwierdzający uczestnictwo w programie.
 
Idea naszego konkursu jest prosta – najmłodsi mają szansę wcielić się w rekrutów Pszczelej Akademii i razem z naszymi bohaterami: Ultrą, Xylo i Bambusem wykonywać zadania, które są źródłem bogatej wiedzy na temat pszczołowatych. „Akademie Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie” to nie tylko wciągająca fabuła, ale także pomysł na edukację ekologiczną w szkole.
 
Na uczniów i nauczycieli czekają zadania grupowe do wykonania w szkole oraz indywidualne do samodzielnego wykonania w domu. Za każde wykonane zadanie uczniowie otrzymują punkty, które sumują się na koncie zespołu. Pięć zespołów, które do 15 grudnia zgromadzą największą liczbę punktów, wygra zestaw gadżetów edukacyjnych oraz wyposażenie szkolnej pracowni przyrodniczej.
 
Aby włączyć się do zabawy, należy wejść na naszą stronę internetową: http://app.pomagamypszczolom.pl oraz zarejestrować się, podając swój adres mailowy.
 
Nauczyciel przyrody będzie mógł stworzyć swój własny zespół, a następnie zaprosić do niego uczniów przez podanie ich indywidualnych adresów mailowych.
Po przeprowadzeniu rejestracji nauczyciel oraz jego podopieczni otrzymają dostęp do platformy edukacyjnej, zadań konkursowych oraz scenariuszy lekcyjnych
do przeprowadzenia w szkole.
 
Więcej informacji o programie „Akademie Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie” znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: http://app.pomagamypszczolom.pl oraz pod numerem: 510 599 939 lub 570 168 860.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2016, 14:09 wysłana przez pomagamy.pszczołom »