Autor Wątek: Ogólnopolski konkurs dla nauczycieli historii  (Przeczytany 1966 razy)

Fundacja Centrum Solidarn

  • Nowy u
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja 0
  • Zawód: Inne
Ogólnopolski konkurs dla nauczycieli historii
« dnia: Listopad 12, 2015, 13:48 »
Konkurs dla nauczycieli, wspomnienia świadków historii, filmy i fotografie – te i inne elementy możecie znaleźć na portalu historycznym Pomorska Teka Edukacyjna – www.tekapomorska.pl.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli do korzystania z Pomorskiej Teki Edukacyjnej – strony internetowej o tematyce historycznej, na której znajduje się szeroki wachlarz propozycji edukacyjnych. Intencją Fundacji jest udostępnianie jak najszerszej grupie odbiorców materialnych zasobów dziedzictwa kulturowego lat 1939-1945 i 1970-1990, zebranych tematycznie na stronie. Portal powstał z inicjatywy Fundacji Centrum Solidarności w Gdańsku oraz Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Na stronie znajdują się dokładne kalendaria historyczne danych przedziałów czasowych, a w każdym z nich można znaleźć wiele zdjęć, filmów, pojęć, piosenek, poezji i biogramów osób, związanych z danym okresem. Strona ma na celu stworzenie dla nauczycieli historii podstaw do przeprowadzenia interesującej  lekcji, a dla uczniów może stanowić ciekawe źródło informacji do przygotowania pracy domowej.

Jednym z elementów inauguracji portalu jest konkurs dla nauczycieli na najlepszy scenariusz lekcyjny. Jego laureaci otrzymają  nagrody pieniężne oraz publikacje scenariuszy na stronie. Regulamin dostępny na www.tekapomorska.pl/?page_id=1260.

Zapraszamy!

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Patronat medialny nad Pomorską Teką Edukacyjną objęło Radio Gdańsk.