Autor Wątek: Pomagacie zwierzakom?  (Przeczytany 2148 razy)

tomarysia

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: Nauczycielka języka angielskiego
Pomagacie zwierzakom?
« dnia: Listopad 04, 2014, 10:04 »
Hej wszystkim! Jestem ciekawa czy pomagacie zwierzakom w schroniskach? Czy poruszacie ten temat ze swoimi uczniami? :) od bardzo dawna chciałam zorganizować wycieczkę do schroniska, aby zaznajomić dzieciaki z tym tematem, żeby zobaczyły to wszystko od środka i być może zdecydowały się pomóc (zostać wolontariuszami itp.). Jednak w moim mieście placówka ta jest baaaaardzo daleko - komunikacją miejską trudno dojechać, a autobusu przecież nie wynajmiemy, prawda? Dzisiaj przeszukując swoje "opcje" w internecie, natrafiłam na stronę www.dlaschroniska.pl. Okazuje się, że nie trzeba wychodzić z domu, aby pomóc zwierzakom, co wydaje mi się być genialne :D I wpadłam na pomysł, aby zorganizować zbiórkę pieniędzy u siebie w szkole, a później wspólnie z grupą uczniów wybrać konkretne prezenty dla psów i kotów w schroniskach :) co myślicie o tym pomyśle? Czy jest on dobry? Może ktoś już z was pomaga w ten sposób? :)

MagdaJ

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: nauczyciel angielskiego
Odp: Pomagacie zwierzakom?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2015, 12:21 »
Super pomysł! A może najpierw zaprosić do szkoły przedstawicieli schroniska z dwoma-trzema psami aby poopowiadali dzieciakom co nieco?

danny

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: Nauczyciel włoskiego
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2015, 17:26 »
Ważne, aby rozmawiali z dziećmi o tym, że zwierzak to nie tylko jednorazowa zachcianka, ale duża odpowiedzialność
http://www.goodpixel.pl/ - zajrzyjcie na bloga

mag777

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2015, 22:57 »
Zgadzam się, zwierze to obowiązek i trzeba t dzieciom uświadomić!

weronika14

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: nauczyciel
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2015, 19:03 »
ja ze swoimi dzieciakami zbieram koce, jedzenie i zabawki dla schroniska. Jesienią byliśmy na wycieczce w schronisku, żeby dzieci mogły osobiście wręczyć uzbierane rzeczy i zobaczyć w jakich warunkach żyją tam zwierzęta. Później w szkole mieliśmy dyskusje na temat traktowania zwierząt. Mam nadzieje, że dzięki temu na ulicach będzie mniej bezpańskich psów, bo dzieci nauczą się szanowania zwierząt

kl86o

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2015, 17:10 »
Osoby z mojej klasy z liceum na namówiłam do wolontariatu w schronisku, dzieciaki naprawdę się w to wkręciły! teraz w szkole same chcą zbierać pieniądze na zwierzaki!

magdzik84

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: Socjolog
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2015, 21:31 »
Jestem weganką więc chyba można to zaliczyć do pomocy zwierzętom, ludziom, planecie i przy okazji sobie :)
Zapraszam do poczytania o filmach na http://vewex.org.pl

Wenisen

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: plastyk
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 17, 2015, 12:38 »
kocham zwierzaczki i staram się pomagać