Autor Wątek: urlop bezpłatny  (Przeczytany 1711 razy)

belfers1982

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: belfer
urlop bezpłatny
« dnia: Październik 14, 2014, 13:23 »
Szanowni Nauczyciele, poszukuję porady. Jestem zmuszony wziąć urlop bezpłatny. Wiem, że kluczowa jest zgoda dyrektora i że takiego urlopu nie udziela się z automatu. Dlatego zależy mi, aby wszystko było perfekcyjnie i aby mój wniosek był właściwy. Niestety, w mojej szkole ani gminie (ponoć) nie ma wzoru takiego formularza. Boję się, że jeśli czegoś w nim nie uwzględnię, to dam łatwy pretekst do nieudzielania mi tego urlopu. Dlatego mam pytanie, czy taki wniosek jak na tej stronie (http://www.kartanauczyciela.com/wniosek-o-urlop-bezplatny-nauczyciela/) jest wystarczający, czy powinienem tam coś jeszcze dopisać / zmienić?

belfers1982

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: belfer
Odp: urlop bezpłatny
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2014, 15:15 »
Rozmawiałem wczoraj z pewnym prawnikiem w tej kwestii, którą poruszyłem we wpisie wyżej. Piszę, bo może ktoś ma podobny problem. W jego ocenie forma pisma jest nieistotna, jeśli zawiera adresata, dane wnioskującego, poprawnie zdefiniowany przedmiot i – w tym przypadku – niezwykle ważne uzasadnienie. Od niego może zależeć decyzja dyrektora. Tak więc wydaje mi się, że wątek – choć bez innych uczestników – można uznać za zamknięty.

jowik

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: nauczyciel polskiego
Odp: urlop bezpłatny
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2015, 19:10 »
Czyli podany wniosek jest wystarczający?