Autor Wątek: Już niedługo rusza VII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej  (Przeczytany 1383 razy)

EwaP

  • Nowy u
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja 0
  • Zawód: inny
Co Ty wiesz o psychologii? :-)
Zachęcamy do udziału w Turnieju Wiedzy Psychologicznej.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w tym roku już po raz siódmy. Tradycyjnie w finale do zdobycia są stypendia finansowe i cenne nagrody rzeczowe. Nie ulega jednak wątpliwości, że najcenniejsza dla uczestników Turnieju jest wiedza, którą zdobywają i pogłębiają na poszczególnych etapach. Nikogo nie trzeba bowiem przekonywać o pozytywnych stronach znajomości psychologii, zwłaszcza w odniesieniu do codziennego życia, a także o szerokich możliwościach, jakie otwierają się przed absolwentami wydziałów psychologicznych.

Turniej rozpoczyna się 1 października 2014 r. Do wielkiego finału, który odbędzie się w Warszawie w kwietniu 2015 r. zakwalifikowanych zostanie nie więcej niż 100 osób. Finał Turnieju będzie się składać z dwóch części: pisemnej w formie testu wiedzy psychologicznej i części ustnej – odpowiedź na zadania problemowe.

Organizatorem Turnieju jest Wydawnictwo Charaktery. Jak co roku honorowy patronat nad Turniejem objęła Minister Edukacji Narodowej.

W tej edycji od uczestników wymagana będzie znajomość książki Bliżej siebie. Rozmowy z Mistrzami oraz wybranych artykułów publikowanych w magazynie psychologicznym Charaktery od października 2014 do lutego 2015, które będą oznaczone specjalną pieczęcią.

Każda ze szkół biorących udział w Turnieju będzie mogła skorzystać z 50-procentowego rabatu na zakup książki Bliżej siebie. Rozmowy z Mistrzami oraz rocznej prenumeraty Charakterów z 50-procentową zniżką – dzięki współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zainteresowani udziałem uczniowie powinni zgłaszać się do swoich nauczycieli, pedagogów lub psychologów szkolnych, którzy w ich imieniu będą zgłaszać uczestników.

Szczegółowy regulamin oraz więcej informacji o Turnieju znajdziecie na stronie www.charaktery.eu w zakładce Turniej Psychologiczny oraz w październikowym numerze Charakterów.