Autor Wątek: umowa na zastępstwo a ciąża  (Przeczytany 1405 razy)

silene

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: nauczyciel języka polskiego
umowa na zastępstwo a ciąża
« dnia: Lipiec 23, 2014, 19:19 »
Witam. Jestem nauczycielką. W szkole pracuję 3 lata. Przez ostatni rok pracowałam na zastępstwo za koleżankę, która zaszła w ciążę. Umowa była sporządzona na czas zastępstwa do jej powrotu z trzydniowym okresem wypowiedzenia. Przez ostatnie tygodnie roku szkolnego dyrektor zapewniał mnie, że przez wakacje będę miała wypłacane wynagrodzenie, ponieważ dziewczyna, którą zastępuję zapowiedziała, że wraca 20 września. W dniu zakończenia roku szkolnego (tj. 27 czerwca 2014 r.) dowiedziałam się, że kończę pracę i otrzymuję świadectwo pracy, ponieważ dziewczyna ta wraca wykorzystać urlop wypoczynkowy. Zaznaczę, że nie otrzymałam ani pisemnego ani ustnego nawet wypowiedzenia. Trochę zszokowana przyjęłam świadectwo pracy i odeszłam, dyrektor jednak zapewniał, że chętnie zatrudni mnie jeszcze na 20 dni września pod nieobecność tej nauczycielki, muszę jedynie złożyć podanie. W ostatnim dniu mojej pracy byłam chora, udałam się więc do lekarza i otrzymałam dwutygodniowe zwolnienie lekarskie. Po zakończeniu choroby i L4 zarejestrowałam się w UP jako bezrobotna. Wczoraj (22.07) dowiedziałam się, że jestem w 7 tyg. ciąży, czyli de facto byłam już w ciąży w trakcie roku szkolnego. Nie bardzo wiem, co mam teraz zrobić. Czy powinnam była dostać wypowiedzenie? Czy mam prawo iść do dyrektora z podaniem o pracę na te 20 dni września? Czy wówczas po zakończeniu tego zastępstwa będą mi przysługiwały pieniądze z ZUSu? Jestem nieco zmartwiona, bo znalazłam się w patowej sytuacji. Proszę o jakąś radę.

krystynam

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: student
Odp: umowa na zastępstwo a ciąża
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2015, 21:41 »
Pewnie warto spróbować :)