Autor Wątek: Rekordowa Lekcja o Funduszach Europejskich  (Przeczytany 1728 razy)

adam

  • Nowy u
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja 0
  • Zawód: uczeń
Rekordowa Lekcja o Funduszach Europejskich
« dnia: Listopad 27, 2013, 09:00 »
Rekordowa Lekcja o Funduszach Europejskich

Rekrutacja do Lekcji o Funduszach Europejskich jeszcze trwa, a już teraz można stwierdzić, że tegoroczna, trzecia edycja przyniesie nowy rekord frekwencji. Dotychczas do udziału w projekcie zgłosiło się 165 nauczycieli i ponad 580 klas. Zapisy potrwają jeszcze do 6 grudnia.

Do tej pory z nadesłanych zgłoszeń organizatorzy zarejestrowali ponad 13 400 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z pięciu województw Polski Wschodniej. Największą aktywnością wykazali się nauczyciele z Podkarpacia, którzy do uczestnictwa w projekcie zapisali 154 klasy.

W poprzedniej odsłonie Lekcji o Funduszach Europejskich wzięło udział 13 000 uczniów z ponad 600 klas. Już dziś możemy potwierdzić, że tegoroczna edycja będzie rekordowa – mówi Monika Pałasz, Dyrektor Departamentu Programów Ponadregionalnych w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

Ponad 60% zarejestrowanych w tym roku nauczycieli brało udział w projekcie w latach poprzednich. Może to świadczyć o niesłabnącej potrzebie organizacji takich zajęć. – Cieszy nas, że formuła Lekcji nadal przyciąga kolejnych zainteresowanych. Ważne jest również to, że wracają do nas uczestnicy poprzednich edycji. To sygnał, że nasz projekt okazał się dla nich wartościowy i ciekawy – dodaje Monika Pałasz.

Lekcja o Funduszach Europejskich to inicjatywa Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, która ma na celu popularyzację wiedzy o wykorzystaniu funduszy unijnych. Szczególną uwagę uczniów zwraca na inwestycje i projekty realizowane w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW). Nauczyciele prowadzą zajęcia według dostarczonego scenariusza wykorzystując ciekawe i nietypowe materiały dydaktyczne, np. przygotowany specjalnie na potrzeby konkursu komiks. Opowiada on o przygodach dwóch średniowiecznych wojowników – ojca i syna, wyruszających na poszukiwania magicznej księgi. Wraz z czytelnikami poznają oni przyszłość i teraźniejszość inwestycji realizowanych w Polsce Wschodniej.
 
Informacje na temat projektu można znaleźć na stronie www.PolskaWschodnia.gov.pl/lekcja3.
W serwisie znajdują się również relacje z poprzednich edycji Lekcji o Funduszach Europejskich oraz aktualności związane z Programem Rozwój Polski Wschodniej. Patronem projektu jest Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa.