Autor Wątek: Konkurs Ministerstwa Rozwoju Regionalnego - Lekcja o Funduszach Europejskich 3  (Przeczytany 1964 razy)

adam

  • Nowy u
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja 0
  • Zawód: uczeń
Polska Wschodnia stawia na młodzież

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego już po raz trzeci organizuje konkurs: Lekcja o Funduszach Europejskich. Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z pięciu województw Polski Wschodniej. Jej celem jest popularyzacja wiedzy o Funduszach Europejskich i inwestycjach realizowanych z Programu Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW).

W październiku ruszyły zapisy do trzeciej edycji Lekcji o Funduszach Europejskich. Konkurs stanowi doskonałą okazję do zapoznania młodzieży z projektami, które współfinansowane są ze środków unijnych. Dzięki lekkiej i nietypowej formie zajęć uczniowie będą mogli poszerzyć swoją wiedzę
na temat Funduszy Europejskich i korzyści, jakie mogą one przynieść dla lokalnych społeczności.

Konkurs skierowany jest do uczniów i nauczycieli z pięciu województw Polski Wschodniej objętych Programem: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Koncepcja przedsięwzięcia zakłada przeprowadzenie tytułowych Lekcji o Funduszach Europejskich
w oparciu o dostarczony scenariusz. Atrakcyjna formuła zajęć oraz dostarczone pomoce dydaktyczne (np. komiks przygotowany specjalnie na potrzeby konkursu) zachęcą młodzież do czynnego uczestnictwa w lekcji.

Informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie www.PolskaWschodnia.gov.pl/lekcja3
W serwisie znajdują się również relacje z poprzednich edycji Lekcji o Funduszach Europejskich oraz aktualności związane z Programem Rozwój Polski Wschodniej.