Autor Wątek: ograniczenie wymiaru godzin  (Przeczytany 2314 razy)

Kama

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: nauczyciel matematyki
ograniczenie wymiaru godzin
« dnia: Maj 02, 2013, 15:32 »
Jestem nauczycielem dyplomowany, od czterech lat pracuję w nowej szkole. Zostalam przeniesiona za porozumieniem stron. Szkoła, w której pracuję jest zespolem szkół. Mam umowę o prace w szkole podstawowej. W roku szkolnym 2013/2014 zmienia się organizacja gimnazjum (likwidowana jest jedna klasa) z tego tytułu w projekcie zaproponowano mi 4 godziny zajęć wyrównawczych po dwie w podstawówce i dwie w gimnazjum. Nauczycielce uczącej do tej pory tylko w gimnazjum zaproponowano całą matematykę w szkole podstawowej i gimnazjum w sumie 26 godzin. Mam pytanie, czy jest to zgodne z prawem i co mam w tym przypadku zrobić? Będę wdzięczna za odpowiedź

nauczycielka

• Administrator
  • Nowy u
  • Reputacja 1
Odp: ograniczenie wymiaru godzin
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2013, 22:35 »
Jest to zgodne z prawem.

zara35

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: nauczyciel
Odp: ograniczenie wymiaru godzin
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2013, 18:26 »
W bieżącym roku szkolnym w mojej szkole zginął jeden oddział, w rezultacie czego godziny zostały podzielone na kilku nauczycieli. 4 osoby pracują na 16/18 etatu. Teraz Organ prowadzący dołożył jeszcze 3 godziny by podzielić na grupy jeden z przedmiotów. I ok. Problem jest taki , że mam dostać jedną z tych godzin, ale jako godzinę nadliczbową, a nie dopełnienie do etatu. Proszę mi powiedzieć co z tym zrobić ? Czy nauczyciel pracujący na 16/18 może mieć godziny nadliczbowe ? Nie powinna być wliczona w etat by stworzyć 17/18? Przewodniczący ZNP do którego się zwróciłam mowi ze to łamanie prawa. Proszę mi podać jakiś przepis który
 to normuje ?