Autor Wątek: Bezpłatne szkolenia Moodle dla nauczycieli ze śląskiego!  (Przeczytany 1774 razy)

KCEM KANA w Gliwicach

  • Nowy u
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja 0
  • Zawód: szkoleniowiec
Szanowni Państwo zapraszamy na bezpłatne szkolenia dla nauczycieli!


Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera, w ramach projektu „Żyj twórczo. Zostań M@T.e-MANIAKIEM”, zaprasza nauczycieli szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na bezpłatne szkolenia, których celem jest poznanie obsługi platformy kształceniowej Moodle oraz zapoznanie z innowacyjnymi materiałami dydaktycznymi.

Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Gliwicach jest koordynatorem tego projektu na terenie województwa śląskiego.

Kursy te, zakończone otrzymaniem certyfikatu, dostarczą unikatowej wiedzy dzięki ćwiczeniom opartym na sprawdzonych materiałach m.in. kursach e-learningowych, prowadzonych w niewielkich grupach. Edukatorami będą certyfikowani znawcy platformy Moodle.

Szkolenie będzie trwać 16 godzin i będzie zorganizowane w godzinach nie kolidujących z godzinami pracy nauczycieli. Każdy z kursów będzie trwał przez trzy dni: w czwartki (4 godz.), piątki (4 godz.) i soboty (8 godz.) od 21 marca do 9 czerwca 2013 r. W ramach szkoleń uczestnikom rozdane zostaną darmowe publikacje i płyta DVD.

Platforma Moodle umożliwia nauczycielom dodawanie, edytowanie i organizowanie materiałów oraz narzędzi dydaktycznych. Pozwala ona także na zamieszczanie własnych materiałów, w tym również multimedialnych, a także dzielenie się pomysłami i interesującymi rozwiązaniami w dydaktyce z innymi nauczycielami.

Celem projektu „Żyj twórczo. Zostań M@T.e-MANIAKIEM” jest zainicjowanie zmian w systemie edukowania  młodzieży gimnazjalnej i licealnej z  przedmiotów ścisłych – matematyki, informatyki/technologii informatycznej i przedsiębiorczości poprzez nowoczesny i efektywny model nauczania tych dziedzin wiedzy. Przy wsparciu naukowców, nauczycieli i uczniów bezpośrednio zaangażowanych w projekt, a także opierając się na doświadczeniach  fińskich (współpraca z Uniwersytetem w Helsinkach), stworzony został Kompleksowy Model Kształtowania Kompetencji Kluczowych (KMKKK), na który składa się: system diagnozy 3 kluczowych kompetencji, system monitorowania rozwoju kompetencji, system motywowania uczniów oraz nowoczesne i atrakcyjne dla młodzieży pomoce dydaktyczne, m.in. gry strategiczne, e-learningi, wycieczki, quizy i niestandardowe scenariusze lekcji.

Szczegóły dotyczące szkoleń znajdują się na stronie Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA: www.kana.gliwice.pl

Osoby zainteresowane szkoleniami prosimy o rejestrację na stronie: http://baza1.kana.gliwice.pl/


Projekt „Żyj twórczo. Zostań M@T.e-MANIAKIEM” realizowany jest przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie i jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach działania 3.3 Poprawa jakości kształcenia; priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.