Autor Wątek: wyjazdy szkolne  (Przeczytany 4249 razy)

agnieszzka

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: pracownik biura
wyjazdy szkolne
« dnia: Luty 18, 2013, 15:16 »
Witam,
jeśli jakiś nauczyciel byłby zainteresowany próbą podjęcia organizacji wyjazdu szkolnego dla swoich uczniów zapraszam do współpracy. Wyjazdy organizujemy do Londynu z Beneluksem, Grecji, Skandynawii i Korsyka z Sardynią. Szacujemy grupy na około 40 osób (3 opiekunów ma miejsce za darmo plus gratis finansowy). W razie pytań proszę o kontakt: third-eye_sn1@o2.pl

renata0123

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: nauczyciel biologii
Odp: wyjazdy szkolne
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2013, 22:35 »
Witam a macie już może jakaś firmę która zajmie się transportem, ja właśnie korzystałam z http://www.automagik.pl/oferta.php i jestem bardzo zadowolona, co widać pod moim postem który też możesz przeczytać na forum. Ogólnie to bardzo mili kierowcy, mieliśmy dwie dziewczynki które dokładnie co 10 min. miały potworne wymioty, jak to dzieci wiadomo wszystkiego nie przewidzisz. Panowie bardzo wyrozumiali do ośrodka dojechaliśmy w pozycji leżącej, nikt nie robił wyrzutów że coś zniszczone, zabrudzone. Dobry przewoźnik to połowa sukcesu, na szczęście My mamy już swojego :)

ayayay

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: nauczyciel - kultura, języki obce, muzyka
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2014, 16:42 »
Drodzy Nauczyciele!
Chciałabym poruszyć temat ciekawych miejsc na wycieczkę z dzieciakami. Jeśli dodam do tego wątku swoją propozycję, to może stworzy się fajna lista, jeśli byście dopisali ulubione i polecane przez siebie miejsca?
Otóż ja proponuję Muzeum Powozów Galowice koło Wrocławia (sąsiadująca gmina - Żórawina). Jestem nauczycielką, która prowadzi tam zajęcia muzealne dla dzieci. Piszemy specjalne scenariusze takich spotkań, żeby maluchy się nie nudziły, tylko uczyły poprzez zabawę, a starsi nie mieli czasu na głupie pomysły, tylko autentycznie zainteresowali się lekcją. Zadajemy zagadki i dajemy zadania, związane z ekspozycją którą się zwiedza, a która jest naprawdę piękna nawet w ocenie osób dorosłych.
Spotkania w muzeum można połączyć z warsztatami plastycznymi związanymi z powozami, ogniskiem z kiełbaskami, albo zajęciami sportowymi, bo wokół muzeum jest ogromny i czysty teren zielony i specjalne miejsca na sporty nietypowe.
Proszę nie traktujcie mnie jak spamowicza - też jestem nauczycielką, również też zależy mi na edukacji kulturowej i historycznej, a to konkretne miejsce polecam, bo właśnie tam pracuję i osobiście robię wszystko, aby lekcje były ciekawe i kształcące.
A być może, oprócz wszystkiego, to przypomniałam i odnowiłam przydatny temat? :)

KasiaB

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: nauczyciel
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2014, 15:59 »
bardzo ciekawe miejsce na wycieczkę jednodniową, co można na miejscu obejrzeć?

tomarysia

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: Nauczycielka języka angielskiego
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2014, 16:23 »
Temat trochę stary, ale chciałabym wszystkim polecić Poznań. W ciągu dnia dzieci mogą zwiedzić Stary Rynek wraz z Ratuszem, barokową Farę, Zamek Cesarski, Cytadelę. A dla tych bardziej rozrywkowych mamy zoo nowe i stare, palmiarnię, termy, stadion na Bułgarskiej czy Stary Browar. Zapraszam serdecznie do Poznania :)

ola.m

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: nauczyciel angielskiego
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2015, 22:56 »
Proponuje Chorzów, nie tylko wesołe miasteczko i zoo ale również planetarium!!! Sprawdzona wycieczka która zawsze się dzieciakom podoba!! :)

Mariola45

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: Nauczyciel historii
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2015, 15:30 »
Moim zdaniem na kilkudniową wycieczkę warto wybrać się do Ośrodka Grześ w Mikoszowie http://osrodekgrzes.com. Byłam tam z moją klasą. Ośrodek jest ze względu na swoje położenie jest znakomitą bazą wypadową. Oddalony tylko 22 km od Gdańska. W okolicy można zwiedzić obóz koncentracyjny Muzeum Stutthof, niedaleko jest także do Malborka i Fromborka. Warunki w ośrodku są rewelacyjne a obsługa bardzo miła. Dzieciaki były zachwycone pobytem. Myślę, że w tym roku też się tam wybiorę. Według mnie to znakomite miejsce na organizację kolonii lub obozu sportowego.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2015, 15:32 wysłana przez Mariola45 »

dylsien

• Nowy u
  • *
  • Reputacja 0
  • Zawód: Nauczyciel biologii
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2015, 08:42 »
W Mikoszewie pierwszy raz byłem kilka lat temu jako opiekun na obozie sportowym. Od tego czasu w każde wakacje odwiedzam "Grzesia" z rodziną. Najbardziej podoba mi się to, że w przeciwieństwie do innych tego typu ośrodków bardzo łatwo można zorganizować sobie sporo atrakcji. Nie jesteśmy entuzjastami biernego leżenia na plaży, więc oferta "Grzesia" bardzo nam odpowiada. Będąc na miejscu polecam wybrać się na wycieczkę kajakiem po Gdańsku. Wrażenia nie do opisania.