Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Konkursy / Konkurs Wartościowa Wycieczka Szkolna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez atas dnia Sierpień 22, 2017, 12:44 »
W tym roku już po raz szósty z rzędu odbywa się ogólnopolski konkurs Wartościowa Wycieczka Szkolna. Zapraszamy wszystkich nauczycieli do zgłaszania swoich wyjazdów zorganizowanych w minionym roku szkolnym.

Konkurs trwa od 15 sierpnia do 15 października 2017.

Przebieg konkursu:

1. Żeby zgłosić się do konkursu należy wypełnić formularz online z informacjami na temat swojej wycieczki. Można zgłaszać wyłącznie wycieczki, które odbyły się w roku szkolnym 2016-2017.

2. Jury konkursowe wybierze najbardziej wartościowe wycieczki z podziałem na kategorie:
- wycieczki krótkie (1-3 dni)
- wycieczki długie (od 4 dni)
- warsztaty językowe

3. Laureaci konkursu zostaną zaproszeni na uroczystą galę, na której zostaną wręczone nagrody.

Więcej na stronie: https://konkurs.atas.pl/

Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Nagroda główna to tygodniowy wyjazd na Maltę dla nauczyciela.
92
Przedmioty ścisłe / Doświadczenia klasowe - sposób na ciekawe prowadzenie zajęć
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dorotamb17 dnia Sierpień 18, 2017, 13:24 »
Witam wszystkich Nauczycieli, którzy szukają pomysłów na to aby zaciekawić uczniów omawianym tematem.

Jak wiadomo dzieci traktują szkołę jak zło konieczne... Trzeba przyjść, zaliczyć lekcję i oby tylko nie było kartkówki...

O ile lekcje z przedmiotów humanistycznych wymagają korzystania z książek, to w przypadku przedmiotów ścisłych Nauczyciele mają większe pole do popisu... dzięki eksperymentom i obserwacjom, które można przeprowadzać wraz z uczniami :)

Dzieci łatwiej zapamiętają i zrozumieją temat lekcji jeśli będą mogły zobaczyć dane zjawisko, dotknąć efektów czy samemu przeprowadzić doświadczenie.

Dla osób, które są zainteresowane taką formą zajęć, polecam stronę Moje Bambino, gdzie można zakupić zarówno materiały do doświadczeń jak i gotowe zestawy doświadczalne. W ofercie tej firmy znajdują się pomoce dydaktyczne przeznaczone zarówno dla klas wczesnoszkolnych jak i dla uczniów starszych.

Poniżej zamieszczam linki pod którym znajdują się pomoce dydaktyczne:
https://www.mojebambino.pl/2114-pracownie-przedmiotowe
https://www.mojebambino.pl/360-obserwacje-i-doswiadczenia

Pozdrawiam
93
Fizyka / Fizyka nie musi być nudna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dorotamb17 dnia Sierpień 16, 2017, 16:03 »
Witam,

dla wszystkich osób, które poszukują pomysłów na ciekawe prowadzenie zajęć z przedmiotów ścisłych polecam przeprowadzanie doświadczeń razem z dziećmi. Jest to dla nich coś nowego, ciekawego i pouczającego.

Dla osób, które są zainteresowane pomysłem, polecam stronę Moje Bambino, gdzie można zakupić zarówno materiały do doświadczeń jak i gotowe zestawy doświadczalne:

https://www.***.pl/2117-pracownia-fizyczna


Pozdrawiam,
94
Informatyka / PROGRAMOWANIE w edukacji wczesnoszkolnej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dorotamb17 dnia Sierpień 16, 2017, 15:18 »
Szanowni Państwo,

w związku z nową podstawą programową oraz obowiązkiem nauczania kodowania i programowania w szkole, firma Moje Bambino chciałaby zaprezentować Państwu szereg pomocy, które nie tylko ułatwią wprowadzenie tego zagadnienia do codziennych zajęć, ale zapewnią również świetną zabawę, dzięki czemu dzieci nie będą mogły doczekać się kolejnych lekcji.

Pomoce, które proponujemy są naprawdę proste w użyciu, jednocześnie bardzo ciekawe zarówno dla nauczyciela jak i ucznia. Każdy nauczyciel będzie mógł znaleźć takie pomoce z którymi najlepiej będzie mu się pracowało.

Dla tych którzy preferują używanie sprzętów multimedialnych posiadamy ciekawe programy, roboty do nauki programowania oraz nowe pakiety do Magicznego Dywanu.

Dla tych którzy nie mają dostępu do multimediów, proponujemy szeroki wachlarz pomocy tradycyjnych oraz takich, które zostały specjalnie przygotowane do nauki kodowania i programowania poprzez zabawę.


Wszystko to znajdą Państwo klikając w poniższy link:
https://www.mojebambino.pl/2111-programowanie
95
Studia, kursy, szkolenia / Darmowe szkolenia i warsztaty dla uczniów i nauczycieli
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PrzystanekBaltyk dnia Sierpień 02, 2017, 09:36 »
Zapraszamy szkoły podstawowe i gimnazja  z województwa warmińsko – mazurskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego do udziału w projekcie „NATURA 2000 - PRZYSTANEK BAŁTYK. Edukacja Społeczności Nadmorskich Obszarów Chronionych”. W ramach projektu odbędą się darmowe szkolenia oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Udział w projekcie to duża dawka edukacji poprzez zabawę, a naszym celem jest poszerzenie wiedzy oraz umiejętności z zakresu Ochrony Środowiska. W ramach warsztatów odbywać się będą konkursy z nagrodami, a do wygrania będą wycieczki, albumy oraz płyty DVD o tematyce przyrodniczej. Nie czekaj. Zgłoś swoją szkołę już dziś!

Informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona a o przystąpieniu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń.
Startujemy już we wrześniu!

W razie pytań lub zainteresowania:
Tel: 723 – 748 – 831
e-mail: przystanekbaltyk@interia.eu

Dodatkowe informacje również na stronie internetowej:
www.przystanek-baltyk.pl


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.
96
Tematyka luźna / Jak dorobić w wakacje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez An24na dnia Lipiec 13, 2017, 17:09 »
Zapraszamy do współpracy osoby ze znajomością języka niemieckiego. Oferujemy pracę w Niemczech (opiekun/ka osób starszych). Jeśli ktoś chciałby dorobić w wakacje zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną http://happyseniors24.pl/
Chętnie udzielimy więcej informacji na priv.
97
Awans zawodowy / Pilnie Poszukiwany Nauczyciel kształcenia klas 1-3 (edukacja alternatywna)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mor dnia Lipiec 03, 2017, 14:29 »
Dzień dobry,
Poszukuję nauczyciela klas 1-3 do nowatorskiej szkoły podstawowej opartej na idei Szkoły Demokratycznej, związanej również z podejściem Montessori oraz NVC. Szkoła mocno się rozwija, zapewnia pełne rozwoju, inspiracji,  dobre warunki pracy.   Osoby zainteresowane proszę o kontakt bezpośredni mój mail: morlow8@gmail.com, malgorzata.orlowska@formanway.pl
pozdrawiam serdecznie
98
Ankiety / Reforma edukacji-ankieta
« Ostatnia wiadomość wysłana przez adam1993 dnia Lipiec 02, 2017, 14:50 »
99
Ogłoszenia / Odp: praca dla nauczycielki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Capitol dnia Czerwiec 26, 2017, 09:36 »
Nowa praca oraz konieczność zdobywania nowych umiejętności zawsze wiąże się ze stresem i wieloma wątpliwościami. Warto jednak, nawet w sytuacji zmiany zawodu wybrać taki, w którym będziesz mogła wykorzystać swoje dotychczasowe umiejętności. Praca eksperta ubezpieczeniowego i nauczyciela ma ze sobą wiele wspólnego. W obu przypadkach najważniejsze są umiejętność nawiązywania kontaktu z ludźmi, zaangażowanie oraz cierpliwość. Ważne są także pewna przebojowość i umiejętność zainteresowania słuchaczy tym, co się mówi. Zachęcam Cię do przeczytania wpisu na naszym blogu, gdzie opisujemy pracę eksperta ubezpieczeniowego: http://blog.capitol.com.pl/?p=70 . Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, zapraszam do kontaktu.
100
Ogłoszenia / Odp: praca dla nauczycielki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Biedronka dnia Czerwiec 23, 2017, 10:08 »
Trochę mi będzie szkoda, że prawdopodobnie już nie będę pracowac w zawodzie :( Tyle lat nauki, kursów pedagogicznych, no ale trudno… już rozmawiałam z mężem ostatnio, że chyba zmiana zawodu to najlepsze rozwiązanie
Strony: 1 ... 8 9 [10]