Ostatnie wiadomości

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Inne / Konferencja edukacyjna EDU TRENDY 2018 - woj. śląskie Zabrze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez IlonaKatowice dnia Maj 04, 2018, 12:31 »
Szanowni Państwo,
 
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu serdecznie zaprasza nauczycieli, wychowawców, pedagogów jak i dyrekcję szkół i przedszkoli z rejonu województwa śląskiego do udziału w wyjątkowym wydarzeniu jakim będzie Konferencja Edukacyjna EDU-TRENDY 2018, pt. Przeżyjmy to razem. Konferencja Edukacyjna EDU-TRENDY 2018 zostanie zorganizowana po raz drugi, w formie jednodniowego spotkania (8 czerwiec 2018 - piątek). Organizatorem Konferencji jest Muzeum Górnictwa Węglowego, którego częścią jest Sztolnia Królowa Luiza a współorganizatorem jest OŚWIATA i BIZNES sp. z o.o. z Katowic. Udział w konferencji jest bezpłatny.
 
Konferencja została objęta honorowym patronatem:
Małgorzaty Mańki-Szulik Prezydenta Miasta Zabrze
Małgorzaty Ochęduszko-Ludwik Członka Zarządu Województwa Śląskiego
 
Opis konferencji:
Tegorocznym tematem przewodnim konferencji będzie pedagogika przeżyć. Muzeum w czasie konferencji, i w nawiązaniu do jej tematu przewodniego, zorganizuje nie tylko wykłady i prelekcje specjalistów, ale również zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną, realizującą podstawy programowe nauczania w oparciu o założenia pedagogiki przeżyć.
Połączenie interesujących treści merytorycznych z zajęciami pokazowymi, czyni z konferencji EDU-TRENDY 2018 wartościowe spotkanie branżowe, pozytywnie wpływające na jakość i efektywność nauczania.
 
Celem nadrzędnym Konferencji jest upowszechnienie oferty edukacyjnej Sztolni Królowa Luiza wśród przedszkoli i szkół przede wszystkim publicznych, ale nie tylko, wykorzystując ją jako integralną część podstawy programowej szkół lub jako zajęcia fakultatywne. Łącząc tradycję z nowoczesnością oraz obecnymi tendencjami i innowacyjnymi metodami kształcenia, ten projekt edukacyjny nawiązuje do korzeni różnorodnych dziedzin nauki, a jednocześnie jest zgodny z nową podstawą programową. Proponowany program Konferencji, a finalnie zajęć edukacyjnych, oscyluje wokół zagadnień historii regionu, geografii, chemii, przyrody, biologii i edukacji dla bezpieczeństwa. Stwarza warunki do pracy indywidualnej i zespołowej, twórczej zabawy, dyskusji w formie zorganizowanych, ciekawych lekcji poza szkołą. Warsztaty podejmują tematy obecne w podstawach programowych, rozwijają je i wzbogacają o nowe treści. Dzięki temu dzieci i młodzież mają szansę na pełny i bezpośredni kontakt z elementami programu szkolnego, a nauczyciele możliwość realizacji pojedynczych lekcji swojego przedmiotu, z wykorzystaniem atrakcyjnych form, wzbogacających te lekcje lub w pełni je zastępujące.
 
Program konferencji EDU-TRENDY 2018 - 8 czerwca 2018 r. Sztolnia Królowa Luiza, Zabrze
  8:30    9:00   Rejestracja uczestników w Hali Widowiskowo Sportowej Pogoń (Zabrze, ul. Wolności 406)
  9:00    9:40   Przemowy: dyrektor, przedstawiciele instytucji, które objęły patronatem
  9:40 10:10   Wystąpienie prof.zw. dr hab. Wojciecha Dyducha, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
10:10 10:30   Wystąpienie mgr inż. Ewy Głuszek, Muzeum Geologii Złóż, Politechnika Śląska
10:30 11.15   Wystąpienie pani Hanny Micińskiej doradcy metodycznego, Przeżyjmy to razem
11:15 11:45   Przerwa kawowa
12:00 14:30   Przejście/Przejazd do kompleksu Sztolni Królowa Luiza, Zajęcia edukacyjne/ warsztatowe w Sztolni Królowa Luiza, Parku 12C
14:30 15:00   Lunch
 
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia drogą elektroniczną na adres i.jaksa@oswiata.slask.pl  lub edukacja@muzeumgornictwa.pl w terminie do dnia 25.05.2018r.
 
Kontakt: Ilona Jaksa tel. 32 258 71 72 wew. 37
22
Języki obce / Odp: Jak efektywniej uczyć (się) języka angielskiego?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Doradca MM Publications dnia Maj 04, 2018, 11:36 »
Dużo mówić, opowiadać rzeczy, mieszając polski i angielski, żeby wszystko wychodziło naturalnie - to jeśli uczymy języka małe dziecko. Jeśli samodzielnie - warto szukać oryginalnych materiałów, oglądać filmy z napisami, sprawdzać teksty piosenek - poznajemy w ten sposób konstrukcje językowe i przyswajamy słówka.
23
Języki obce / Odp: Promocja na książki językowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Doradca MM Publications dnia Maj 04, 2018, 11:32 »
Pani Natalio,
dziękuję za przekazanie tej informacji. Faktycznie mamy promocję, że książeczki te do końca maja są aż o 40% tańsze. To świetna okazja, żeby sprawić mądry i ciekawy prezent i sprawdzić, czy dzieciom te materiały przypadną do gustu.
24
Języki obce / Odp: Książki do angielskiego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Doradca MM Publications dnia Maj 04, 2018, 10:57 »
Pani Olu,
Widziałam promocję na Państwa stronie jak chodzi o readersy na zakończenie roku szkolnego, może Pani coś więcej o tym powiedzieć?
Pani Natalio,
bardzo dobrze, że Pani o to spytała. Ruszyliśmy z promocją, w ramach której do końca maja readersy można mieć o 40% taniej. W ten sposób mogą się stać miła nagrodą dla dzieci na zakończenie roku szkolnego, za dobrą naukę, zachowanie. Już od 11 sztuk jest darmowa dostawa. Ale jak najbardziej przyjmujemy też indywidualne zamówienia. Polecam skorzystać z promocji, bo to dobra okazja, żeby readersy wypróbować.
25
Języki obce / Odp: Książki do angielskiego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Doradca MM Publications dnia Maj 04, 2018, 10:46 »
Dzień dobry
Tak jak wspominałam zaczynam pracę od przyszłego roku, ale dyrekcja i właściciele szkoły chcieliby zobaczyć mój pomysł na zmianę sposoby nauczania języka. Chciałabym aby dzieci w klasach 1-3 uczyły się efektywnie ale przez zabawę. Nie chce wciskać im na siłę słówek do "wykucia" ani też uczyć nieprzydatnych wierszyków i piosenek, które potem zapomną. Ma Pani coś w zanadrzu co może sprawić, że nauka pójdzie właśnie w takim kierunku?

Rozumiem, że dla wyższych klas podręczniki są w schemacie, mówienie, słuchanie, czytanie, gramatyka, pisanie?
Pani Natalio,
w takim przypadku polecam kolekcję Young Stars - http://eltpoland.pl/sjo_6_12_lat , w której w bardzo sprytny sposób połączono różne zdolności w nauce języka - właśnie takie jak mówienie czy pisanie lub gramatyka. Podręczniki są przygotowane w nowocześnie, by dzieci w łatwy sposób mogły przyswoić wiedzę, a sama nauka nie była nudna. Jestem przekonana, że to materiał, do którego warto zajrzeć.
26
Języki obce / Odp: Pomoce do nauki j.angielskiego :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Natalia Miłowid dnia Maj 02, 2018, 16:48 »
Ja korzystam z MMPublications w zależności od poziomu zaawansowania kursanta dobieram książkę bo maja ich sporo i są bardzo dobrze napisane, przemyślane i przyjemne w odbiorze i nauce. Moi uczniowie i ich rodzice są zadowoleni z efektu.
27
Języki obce / Odp: Jak efektywniej uczyć (się) języka angielskiego?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Natalia Miłowid dnia Maj 02, 2018, 16:47 »
Najlepiej duzo mówić w tym języku i rozmawiać nawet w domu jeżeli któryś domownik mówi po angielsku. Do tego warto mieć w domu dobre materiały, książki z których możemy czerpać informacje gramatyczne i słówka.
28
Języki obce / Odp: Promocja na książki językowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Natalia Miłowid dnia Maj 02, 2018, 16:46 »
Aktualnie też MMPublications ma super ofertę na readersy w kontekście upominków na koniec roku dla uczniów. Warto zajrzeć na ich stronę, bo te książeczki są bardzo dobrze napisane i dużo wnoszą.
29
Języki obce / Odp: Książki do angielskiego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Natalia Miłowid dnia Maj 02, 2018, 16:43 »
Pani Olu,
Widziałam promocję na Państwa stronie jak chodzi o readersy na zakończenie roku szkolnego, może Pani coś więcej o tym powiedzieć?
30
Studia, kursy, szkolenia / Drogi ciała. Weekendowe warsztaty teatru ruchu.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez warsztatyteatralne dnia Kwiecień 27, 2018, 00:08 »
DROGI CIAŁA
Dwudniowy warsztat teatru ruchu.

Warsztat przeznaczony dla każdego zainteresowanego eksploracją ciała. Pobudzimy naszą wyobraźnię, spróbujemy odblokować i zaufać naszym naturalnym instynktom i trochę się poruszamy.

- elementy improwizacji
- odblokowywanie instynktu
- trening uważności
- rozwijanie postrzegania
- ćwiczenia ogólnorozwojowe
- praca w grupie

Czas:
19-20 maja 2018
SB 14-17 oraz 18-21
ND 10-13 oraz 14-17

Miejsce:
NAMASTE Szkoła Jogi Iyengara we Wrocławiu
ul. Podwale 37/38 (pomarańczowe drzwi, II piętro)
50-040 Wrocław

Prowadząca:
Bianka Filonowicz
Związana z grupą capoeiry angoli Zimba i studiem Kokyu. Interesują ją sztuki walki, taniec i improwizacja. Obecnie uczy się w szkole animatorów kultury na kierunku tańca i działa w grupie teatru fizycznego Kokyu. Brała udział w licznych warsztatach (OWTW, Cyrkulacje, Rusza Festiwal, Struna Ciała…). Uczyła się teatru fizycznego, kontaktu improwizacji, improwizacji ruchowej, tańca współczesnego, śpiewu tradycyjnego. Organizuje liczne projekty, warsztaty i spotkania warsztatowe.

Koszt:
190 zł
Należy wpłacić tę sumę na konto ASiK (lub w sekretariacie ASiK) najpóźniej 3 dni robocze po zgłoszeniu

Ilość osób w grupie:
max 15

Zapisać się na warsztaty można:
• mailem (asik.zapisy@gmail.com)
• telefonicznie (609 045 956)
Należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz telefon kontaktowy. Mile widziana, ale niekonieczna, jest informacja o dotychczasowych ewentualnych doświadczeniach teatralnych zapisujących się osób.

Szczegóły:
www.warsztaty-teatralne.pl
ZAPRASZAMY! :)


------

Dane do przelewu:
Akademia Sztuki i Kultury
Al. Jana Pawła II 36c
00-141 Warszawa
MultiBank
73 1140 2017 0000 4402 1292 5749
(z dopiskiem: Warsztaty teatralne)
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10