Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Ankiety / Ankieta do pracy magisterskiej dla osób po 55. roku życia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marta4 dnia Październik 07, 2017, 14:23 »
Dzień dobry,

Jestem studentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Prowadzę badania potrzebne do przygotowania pracy magisterskiej ,,Analiza zaburzeń metabolicznych w populacji osób powyżej 55. roku życia".
Proszę o wypełnienie arkuszu, ponieważ każda ankieta jest istotna i zwiększa jakość całego badania.

Z góry dziękuję. :)https://drive.google.com/open?id=1HmiPKeBfaT_BXatjPq0RiO7vW4cVElqXlmmL6gIQM1k
2
Ankiety / Prośba o pomoc - ankieta do pracy magisterskiej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NatB dnia Październik 05, 2017, 21:47 »
Szanowni Państwo,

jestem studentką psychologii na Uniwersytecie Warszawskim i w ramach pracy magisterskiej prowadzę badanie skierowane do nauczycieli.
Dotyczy ono poziomu satysfakcji oraz pewnych zachowań w miejscu pracy.

Byłabym ogromnie wdzięczna, gdyby zechcieli Państwo wziąć w nim udział, wypełniając internetową ankietę:
http://limesurvey2.psych.uw.edu.pl/index.php/937615/lang-pl

Badanie jest stuprocentowo anonimowe, a zebrane wyniki posłużą mi wyłącznie do napisania pracy.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Z poważaniem,
Natalia Bińkowska
3
Prawo oświatowe, akty prawne, karta nauczyciela / Godziny ponadwymiarowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez RobRoy dnia Wrzesień 17, 2017, 09:41 »
Czy dyrektor może przydzielić nauczycielowi ok. 10 godzin ponadwymiarowych, a innym nauczycielom tego samego przedmiotu żadnej?
4
Konkursy / Wielki konkurs z NAGRODAMI pt. Kodowanie i programowanie w przedszkolu i szkole
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dorotamb17 dnia Wrzesień 14, 2017, 13:40 »
Nowa podstawa programowa zaleca nauczanie kodowania i programowania.

Zapraszamy do udziału w  KONKURSIE, który jest odpowiedzią na realizację powyższych celów nauczania, a jednocześnie wspiera doposażenie bazy dydaktycznej w pomoce dedykowane kodowaniu i programowaniu.

Na uczestników konkursu czekają bardzo atrakcyjne nagrody!

Wszelkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie Moje Bambino:
https://www.mojebambino.pl/content/95-konkurs-jesien-2017
5
Konkursy / Maks Matematyczny IV - konkurs
« Ostatnia wiadomość wysłana przez konkursy_Mogalo dnia Wrzesień 12, 2017, 13:43 »
Nauka przez zabawę! Rywalizacja o super nagrody! Pula nagród ponad 50 tysięcy złotych! Najbliższy konkurs „Maks Matematyczny” już w paźdzeirniku 2017. Wystarczy jeden chętny uczeń. Czytaj więcej na http://mogalo.pl/konkurs_maks_matematyczny
6
Ankiety / ankieta do pracy licencjackiej na temat motywowania uczniów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez izka8822 dnia Wrzesień 08, 2017, 16:49 »
Witam serdecznie,
Jestem studentką Uniwersytetu Łódzkiego, w związku z obroną pracy licencjackiej prowadzę badanie zmierzające do poznania opinii nauczycieli na temat motywowania uczniów w klasach I-III szkoły podstawowej. Badania są anonimowe, proszę zatem o pełną szczerość w udzielaniu odpowiedzi.
Wypełnienie ankiety to czas około 10 minut.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za poświęcony czas.

Link do ankiety:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfyjRKod4ytlXAuwtXPlZCe9hqbLas4fdHhjmmWG0w4zb8ehw/viewform
7
Tematyka luźna / Konkurs dla przedszkoli i szkół KODOWANIE I PROGRAMOWANIE
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Moje_Bambino dnia Wrzesień 07, 2017, 13:12 »
Zapraszamy wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe klasy 1-3 do udziału w konkursie Moje Bambino pt. Kodowanie i programowanie w przedszkolu i w szkole podstawowej.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy nagrać krótki filmik z zajęć z elementami kodowania i/lub programowania i opublikować go w grupie FB "Kodowanie i programowanie w przedszkolu i w szkole podstawowej".

Czas na nadsyłanie zgłoszeń tylko do 1 października br.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody o wartości nawet ponad 5 tys. zł!

Dodatkowo w każdym tygodniu trwania konkursu losowane będą nagrody dodatkowe na podstawie liczby polubień pod zgłoszonymi materiałami wideo.

Szczegóły Konkursu i regulamin dostępne na profilu FB Moje Bambino oraz na stronie Moje Bambino: www.mojebambino.pl/content/95-konkurs-jesien-2017

Zapraszamy do udziału! Atrakcyjne nagrody czekają!!
8
Prawo oświatowe, akty prawne, karta nauczyciela / Odp: Odprawa dla nauczyciela kontraktowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Remdiron dnia Wrzesień 07, 2017, 07:03 »
I know I'm not very smart. So come to ask for knowledge from all of you.
9
Studia, kursy, szkolenia / Integracja sensoryczna - studia podyplomowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cwro dnia Wrzesień 05, 2017, 00:06 »
TEORIA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ W DIAGNOZIE I TERAPII DZIECI Z DYSFUNKCJAMI ROZWOJOWYMI

OPIS STUDIÓW


Studia te objęte są honorowym patronatem Violet Maas międzynarodowego nauczyciela (OTR, FAOTA, członka Amerykańskiego Towarzystwa Terapii Zajęciowej pierwszej studentki dr. A.Jean Ayres - twórczyni teorii integracji zmysłowej Sensory Integration). Studenci zdobywają solidne podstawy teoretyczne z psychologii klinicznej, psychologii rozwoju, neuropsychologii, neurofizjologii oraz teorii integracji sensorycznej. Studia przygotowują do samodzielnej obserwacji diagnostyczno-klinicznej oraz prowadzenia pełnej diagnozy i terapii zaburzeń procesów integracji sensorycznej.

DLA KOGO SĄ PRZEZNACZONE?

Studia przeznaczone sa dla absolwentów studiów magisterskich z kwalifikacjami pedagogicznymi (pedagogów, pedagogów specjalnych) oraz psychologów, lekarzy, fizjoterapeutów i logopedów, absolwentów studiów magisterskich z zakresu rehabilitacji, fizjoterapii, pielęgniarstwa. Wskazane jest posiadanie doświadczenia w pracy z młodszymi dziećmi.

JAKIE KWALIFIKACJE UZYSKUJĄ ABSOLWENCI?

Absolwenci uzyskują pełne kwalifikacje do prowadzenia obserwacji klinicznej, diagnozy i terapii metodą integracji sensorycznej oraz do prowadzenia zajęć wspomagających rozwój dzieci i młodzieży z dysfunkcjami rozwojowymi.

Absolwenci otrzymują certyfikat terapeuty integracji sensorycznej oraz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wydziału Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Mazowieckiej.

PROGRAM RAMOWY

Ramowy program obejmuje: wybrane zagadnienia z psychologii rozwoju, psychologię kliniczną dziecka, wprowadzenie do neuropsychologii, psychologiczne problemy rodziców dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi - warsztat, wprowadzenie do teorii integracji sensorycznej, funkcjonowanie OUN ze szczególnym uwzględnieniem centrów SI, bazowe systemy sensoryczne i ich wpływ na funcjonowanie człowieka, kliniczna obserwacja zaburzeń procesów integracji sensorycznej, diagnoza zaburzeń - testy SI, terapia: Johansena, Neuroflow, Tomatisa, Vojty, neurorozwojowe metody, ortoptyka, terapia dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi - bloki wykładów i ćwiczeń (autyzm, zespół Aspergera, ADHD, dysleksja, zespół Downa, zaburzenia rozwoju mowy, upośledzenie umysłowe, kruchość chromosomu X, mózgowe porażenie dziecięce), terapia ręki, SI, wprowadzenie do fizjoterapii praktycznej.

ORGANIZACJA STUDIÓW

Studia podyplomowe trwają cztery semestry (350h dydaktycznych, w tym ponad 200h ćwiczeń i zajęć praktycznych) i są realizowane w systemie comiesięcznych zjazdów: (piątek: 16.00-19.30, sobota, niedziela: 9.00-20.00).

Koszt studiów - 2.000 zł za semestr oraz jednorazowo 400 zł wpisowe


Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości
ul. Woronicza 15 lok. 100, 02-625 Warszawa

tel. 22 847 95 42
tel./fax. 22 847 95 41

email: cwro@cwro.edu.pl
http://www.cwro.edu.pl
https://web.facebook.com/cwro.dysleksja.warszawa/
10
Studia, kursy, szkolenia / Terapia pedagogiczna - studia podyplomowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cwro dnia Wrzesień 05, 2017, 00:03 »
TERAPIA PEDAGOGICZNA UCZNIÓW Z ZABURZENIAMI ROZWOJU – DYSLEKSJA, DYSKALKULIA, DYSPRAKSJA, ADHD, SLI, ZABURZENIA ZACHOWANIA

OPIS STUDIÓW


Program studiów zawiera m.in. zagadnienia z psychologii rozwojowej, klinicznej i wychowawczej, diagnozę i terapię dzieci z trudnościami w uczeniu się czytania, pisania oraz system wspomagania i korygowania rozwoju dzieci z trudnościami w uczeniu się matematyki metodą prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.
Studia zawierają kompleksowy program diagnozy i terapii (wykłady i ćwiczenia warsztatowe) indywidualnej i grupowej dla dzieci i młodzieży z dysleksją, ADHD i zaburzeniami zachowania m.in. wprowadzenie do terapii poznawczo-behawioralnej, mnemotechniczny trening ortograficzny.

DLA KOGO SĄ PRZEZNACZONE?

Studia przeznaczone są dla nauczycieli, pedagogów i psychologów oraz absolwentów studiów magisterskich z kwalifikacjami pedagogicznymi.

JAKIE KWALIFIKACJE UZYSKUJĄ ABSOLWENCI?

Absolwenci uzyskują certyfikat terapeuty pedagogicznego oraz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wydziału Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Mazowieckiej.

Tytuł uprawnia do prowadzenia obserwacji klinicznej oraz diagnozy i terapii pedagogicznej uczniów z dysleksją, dyskalkulią, dyspraksją, SLI, ADHD i zaburzeniami zachowania.

Uzyskane kwalifikacje umożliwiają założenie prywatnej pracowni terapii pedagogicznej.

PROGRAM RAMOWY

W programie m.in.:

prezentacja kompleksowego programu diagnozy i terapii uczniów z ADHD i zaburzeniami zachowania - wykłady i warsztaty: terapia indywidualna i grupowa, wprowadzenie do poznawczo-behawioralnej terapii ADHD;

system wspomagania i korygowania rozwoju dzieci z trudnościami w uczeniu się matematyki w/g programu prof. zw. E.Gruszczyk-Kolczyńskiej;

diagnoza i terapia dzieci z trudnościami w uczeniu się czytania i pisania. Przyczyny trudności, możliwości korygowania i wspierania rozwoju;

kompleksowa terapia młodzieży dyslektycznej (techniki zapamiętywania, elementy treningu twórczego myślenia, mnemotechniczny trening ortograficzny, psychoedukacja ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji interpersonalnej, treningi relaksacyjne);

trening słuchowy Johansena, Neuroflow;

 specyficzne zaburzenia rozwoju językowego w tym SLI;

 terapia ręki.
 
ORGANIZACJA STUDIÓW

Studia podyplomowe trwają cztery semestry (350h dydaktycznych, w tym ponad 200h ćwiczeń i zajęć praktycznych) i są realizowane w systemie comiesięcznych zjazdów: (piątek: 16.00-19.30, sobota, niedziela: 9.00-20.00).

Koszt studiów - 1.500 zł za semestr oraz jednorazowo 400 zł wpisowe


Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości
ul. Woronicza 15 lok. 100, 02-625 Warszawa

tel. 22 847 95 42
tel./fax. 22 847 95 41

email: cwro@cwro.edu.pl
http://www.cwro.edu.pl
https://web.facebook.com/cwro.dysleksja.warszawa/
Strony: [1] 2 3 ... 10